Dla dzieci

Dla dzieci

"Kłopot" IWONA CHMIELEWSKA

Chmielewska, to autorka, która uzależnia. Uzależnia od swojej spostrzegawczości, normalności, ciepła, które pojawia się w każdej z jej książek. Pozwala rodzicowi spojrzeć inaczej a wspólnie z dzieckiem pomóc zmienić zupełnie perspektywę ważnych spraw. Warto sięgnąć po tą pozycję wspólnie z dzieckiem.

 

"Rodzicielstwo przez zabawę" LAWRENCE J. COHEN

Zabawa to główna aktywność dziecka w jego codziennym funkcjonowaniu. Książka, która docenia zabawę jako narzędzie do usprawnienia procesu wychowawczego. Autor pokazuje jak wykorzystać zabawę  do wzmocnienia pewności siebie, poznawania świata, komunikowania się z dzieckiem. Pozwala inaczej spojrzeć na zabawę i rodzicielstwo, doceniając naturalną dziecięcą aktywność. Poruszane tematy to przełamywania nieśmiałości dziecka, wzmacnianie współpracy między rodzeństwem, wyrażanie i rozumienie emocji.

 

"To nie Twoja wina" MARIA ADELE GARAVAGILA

Główny bohater nie może pogodzić się z rozstaniem rodziców tym bardziej, że wydaje mu się, że ich decyzja to jego wina. Książka o Marku, którego rodzice się rozwodzą to opowiadanie terapeutyczne dla dzieci, których rodzice są w sytuacji rozwodu. Doskonale ilustrowana może być pomocą w procesie wsparcia dziecka przez najbliższych w trudnym dla niego czasie.

 

"Co się dzieje między nami" RENATA GROMUŁ

„Co się dzieje między nami” to książka, która pozwala rodzicowi kreować inteligencję emocjonalną jego dziecka. W publikacji znajdziemy kilkadziesiąt fotografii  prezentujących relacje, emocje i zachowania w różnych sytuacjach. Każde ze zdjęć opatrzone jest pytaniem i wskazówkami co pozwala rodzicowi na wspólną aktywność z dzieckiem przy użyciu proponowanych inspiracji. Świetna pozycja do zabawy, rozmowy i bliskiego kontaktu z Waszym dzieckiem.